Від суботи 28 листопада розпочався Різдвяний піст, або ж Пилипівка. Піст триватиме до 6 січня включно – тобто 40 днів. Різдвяний піст завжди розпочинається 28 листопада, після дня пам’яті апостола від 12-ти − Филипа. А тому в народі так і зветься – Пилипівкою.

Як і у всіх постах в цьому пості важливим є внутрішнє налаштування, але не треба забувати і про правильне дотримання посту згідно з уставом. У цей піст можна їсти всі продукти, крім молочних і м’ясних. У певні дні за календарем можна включати до раціону і рибу. Покійний Блаженніший Митрополит Володимир любив казати: «У піст головне не їсти одне одного». Ці слова мають велике значення, тому що коли бачиш тільки свої гріхи, недоліки, то очищаєшся, і через це, благодаттю Божою здобуваєш Христову Любов до усіх інших. Ми через піст повинні очиститись, щоб найближче приблизитись до Бога і повернути собі через непослух Адама і Єви загублений небесний рай.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=CzjrWRLo6Jo&w=420&h=315]

З історії: Перші згадки про Різдвяний піст зустрічаємо у IV столітті. Проте тоді він був набагато коротший – тривав лише тиждень перед Різдвом. Саме таким він залишився у Дохалкідонських Церков, зокрема – у Вірменській Апостольській Церкві.

Тим часом у Візантії, в 1166 році, за часів імператора Мануїла та Константинопольського патріарха Луки Хрисоверга відбулося «переформатування» Пилипівки на багатоденний – точніше – на 40-денний піст.

Вслід за греками вже невдовзі почали багатоденне Різдвяне постування і наші благочестиві предки, впроваджуючи цю традицію насамперед у монастирях Київської Русі, звідки вона розповсюдилася і на мирян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.