LIVE. З Вінничини до Ужгорода прибула чудотворна ікона Божої Матері «Страсна»

В суботу, 29 червня з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського в місті Ужгороді в храмі на честь собору Карпатських святих (район Підлипники), відбулася зустріч чудотворної ікони Божої Матері «Страсна».

Ікона є святинею храму села Отченашівка, що на Вінниччині. Ще 1903 року ікона була спеціально написаною на Святій Горі Афон для віруючого народу села Отченашівки.

Участь у зустрічі святині на чолі з керуючим єпархією взяли священнослужителі єпархії.

Зустрівши ікону, архієрей із духовенством і народом звершили молебень і моління до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом “Страсна”.

Після цього владика Феодор звернувся до присутніх зі словами проповіді.

Ікона Божої Матері «Страсна» написана по проханню дружини відомого дворянина П.М. Балашева для храму села Отченашівка, що на Вінниччині на Святій Горі Афон у Свято-Пантелеімоновському монастирі. На зворотній стороні ікони є титульний напис, який свідчить, що ікона написана в 1903 році спеціально для села Отченашівки, в сільський храм, для віруючого народу: «Икона сия писана и освящена на святой горе Афонской в русском святого Великомученика и Целителя Пантелеймона монастыре от коего и послана для церкви села Отченашовка в благословение Христолюбивым жителям в благодатную помощь, покров и заступление всем с верою и любовию прибегающим к Всеблагой Владычице мира и умильно молящимся к Ней пред пречистым Ея образом».

Коли робота по написанню ікони Богородиці була виконана, староста храму з супроводжуючими його людьми відправився на Афон та доставив святий образ у Свято-Покровський храм с. Отченашівка. Образ Богоматері був у цьому храмі, по свідченню людей, до Жовтневої революції 1917 року.

Роки безбожної, атеїстичної, богоборчеської влади оставили відпечаток і на історії храму с. Отченашівка. Коли закривався храм і з нього виносили всі святині, було винесено також і ікону Божої Матері «Страсна». Ікона чудом вціліла і збереглася на горищі будинку чтеця Свято-Покровського храму – Івана Васильовича.

Під час Великої Вітчизняної війни храм відкрили і ікона зайняла своє почесне місце у церкві, але знову ж, на превеликий жаль, не надовго, так як після визволення радянськими військами Вінниччини від німців храм повторно закрили. Ікону і всі святині, що знаходилися в храмі погрузили на віз і вивезли в Свято-Різдва Богородиці Степанівську Церкву.
У 1990 році Свято-Покровський храм був знову відкритий. Церкві вернули всі її святині в тому числі і ікону Божої Матері «Страсна».

Відкриття церкви було великою радістю для віруючого народу, так як знову появилась можливість приходити до храму, брати участь у богослужінні і молитовно звертатися до Божої Матері. Перед образом Богоматері постійно звершувалися молебні, акафісти та гарячі молитви віруючих людей.

Через деякий час ікона стала мироточити. Пресвята Богородиця не залишила без втіхи всіх, хто до Неї приходив.

Віруючий народ звертався до Божої Матері за допомогою про зцілення хвороб, вирішення важких життєвих питань і отримував благодатну допомогу. Донині образ Богородиці «Страсна» свято шанується, і Божа Матір допомагає всім, хто з вірою і надією приходить до Неї і звертається зі своїми потребами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.