РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ. Високопреосвященнішого ФЕОДОРА, Митрополита Мукачівського і Ужгородського

Боголюбивим пастирям,

чесному чернецтву і всім вірникам

Української Православної Церкви

Мукачівської єпархії

 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

Високопреосвященнійший Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський
Високопреосвященнійший Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський

Возлюблені о Господі досточтимі пастирі, весь клір церковний, чесні іноки та інокині, боголюбиві вірники! Вітаю всіх Вас з великою і спасительною подією – Різдвом Христа Спасителя!

Сьогодні ми знову стаємо свідками обітниці Бога, людині про те, що наступить такий час, коли прийде на землю Той, хто «зітре голову змія» (Бут. 3:15). Через любов Божу наступає світла і таємнича ніч, коли Ангели Божі сповіщають людям про народження Спасителя світу: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління!» (Лк. 2:14).

В цей день згадуються слова преподобного Силуана Афонського, який в творі «Плач Адама» писав: «Ніхто ніколи не зможе зрозуміти плач Адама, до тих пір доки не пізнає та не втратить Бога так, як це зробив Адам». Людство, а з ним і вся земля – втративши Небо, стає поневолена злом. В стані зла, людство постійно живе своєю егоїстичною «самістю», яка часто відкидає Бога.

Своїм народженням Бог просить нас, аби ми перемогли в собі егоїзм, однолюбство, пристрасті, щоб ми відкинули все, що негативно впливає на нас.

Ось який Бог нам відкривається сьогодні. Він просить кожного з нас, щоб ми стали саме таким як Він, через любов, яка нас робить вільними від самих себе. Це можливо тільки через усвідомлення своєї немочі в боротьбі з гріхом. Різдвяна ніч декларує ще раз і ще раз слова апостола: «Сила моя в немочі звершується» (2 Кор. 12:9).

Милостивий Господь судив нам жити в дуже відповідальний час. Сьогодення – це з одного боку відкриті храми, це – благодатний час для відродження віри, з іншого – це випробування нашої віри.

Теперішній час для нашої Церкви є періодом сповідництва. Сили зла, які повстали на Церкву хочуть зруйнувати Її єдність. Вірність Євангелію та канонам Церкви є запорукою перебування в лоні Церкви та твердою надією на спасіння душі.

Сьогодні ми стоїмо перед викликами, які ставить перед нами нинішній світ з його «ліберальними» цінностями, перед тими спокусами, що спрямовані, передусім, проти наших дітей і молоді. Пропаганда шалених розваг і веселощів, моральної розбещеності, вседозволеності – ось згубний дух віку цього, від якого застерігає нас апостол Павло (Рим. 12:2).

Окремо закликаю всіх Вас посилити свою молитву за мир в нашій Українській землі, адже найбільша перемога у війні – це перемога без жертв. Тому спільно будемо просити нашого Небесного Отця в ім’я Його Єдинородного Сина Іісуса Христа припинення кровопролиття, горя і сліз на нашій землі.

Возлюблені! Я знову і знову сердечно вітаю вас з великим святом Різдва Христового! «Радійте, удосконалюйтесь, утішайтеся, будьте однодумні, майте мир, – і Бог любові та миру буде з вами!» (2. Кор. 13:11).

 Різдво Христове

2019/2020 року 

Мукачево

Митрополит Мукачівський і Ужгородський

ФЕОДОР

Версія для ЗМІ та друк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.