МУКАЧЕВО-КИЇВ. Єпархія взяла участь в Міжнародній конференції, присвяченій 100-річчю мученицької смерті священномученика Володимира

7-8 лютого в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія була проведена Міжнародна конференція, присвячена 100-річчю мученицької смерті священномученика Володимира: «Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті». Захід зібрав більше 40 богословів та істориків з різних країн світу, які ставили за мету осмислення сповідницького шляху Православної Церкви в роки богоборчих гонінь. Про це повідомляє офіційний ресурс УПЦ, http://news.church.ua.

Науковий форум розпочався з урочистого богослужіння у Трапезному храмі прпп. Антонія і Феодосія Печерських з нагоди дня пам’яті сщмч. Володимира (Богоявленського; †07.02.1918), митрополита Київського і Галицького. Божественну літургію очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій. Після богослужіння в палаті Трапезного храму до уваги учасників конференції була запропонована фотовиставка, присвячена пам’яті сщмч. Володимира (Богоявленського).

З благословення керучого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського Мукачівську єпархію на науковому форумі представляв кандидат історичних наук, доктор філософії (PhD), доцент, докторант Ужгородського національного університету, керівник Закарпатського відділення Міжнародного інституту афонської спадщини, директор Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна), Юрій Васильович Данилець.

На конференції науковець виголосив доповідь на тему: “Переслідування православного духовенства на Закарпатті (кін. 1940 – поч. 1960 рр.)”. Також директор БІНДЦу був модератором двох секцій конференції: Секція 1: Мученицький подвиг митр. Володимира (Богоявленського) та початок гонінь на Церкву; Секція 2: Репресивна політика радянської влади щодо релігії та Церкви.

Після доповіді Юрій Васильович передав учасникам наукового дійства щирі вітання від Владики Феодора, розповів про наукову роботу в Мукачівській єпархії, наукові плани проекту БІНДц, а також запросив науковців брати участь в наукових заходах єпархії.

В день завершення роботи конференції 8 лютого під час святкового обіду учасників конференції намісник Лаври, владика Павло висловив слова вдячності кожному учаснику та з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви нагородив всіх науковців грамотами УПЦ. Про це йдеться на офіційному сайті Києво-Печерської Лаври.

З детальною ПРОГРАМОЮ конференції можна ознайомитися тут.

Пленарне засідання конференції розпочалось 7 лютого о 15:00 у конференц-залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

З вступним словом до учасників конференції звернувся голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент. Високопреосвященніший владика окреслив основні напрямки роботи форуму та назвав кількість і географію учасників.

У форумі беруть участь більше 40 вчених із одинадцяти країн світу. З доповідями виступлять богослови та історики з України, Білорусії, Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Чехії, Сербії, Франції, Великобританії та США. Робота конференції, крім пленарного засідання, буде відбуватись у трьох секціях: 1)Мученицький подвиг митр. Володимира (Богоявленського) та початок гонінь на Церкву; 2)Репресивна політика радянської влади щодо релігії та Церкви; 3)Новомученики і сповідники ХХ століття: подвиг, спадщина, пам’ять.

“Ми зібрались сьогодні тут, щоб вшанувати пам’ять священномученика Володимира, якому Бог судив особливе місце у долі нашої Церкви і держави”, - зазначив архієпископ Климент та попросив Блаженнішого Митрополита Онуфрія благословити початок заходу.

Предстоятель привітав учасників з відкриттям конференції та прикликав на їхні труди Боже благословення. “Новомученики і Сповідники своїм подвигом затвердили віру. Їхнє стояння у вірі навіть до смерті не дозволило «воротам пекла» здолати Церкву Христову. Усвідомлення цього зобов’язує всіх нас пам’ятати, шанувати і зберігати передану ними нам Святу Православну Віру”, – наголосив Блаженніший Архіпастир.

Наступним з вітальним словом до учасників конференції звернувся митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Архієпископ Климент подякував наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за вітання, а також за особистий вклад в організацію форуму.

Також були зачитані вітальні слова Блаженнішого Тихона, Архієпископа Вашингтонського, Митрополита всієї Америки і Канади, Предстоятеля Православної Церкви в Америці, та Високопреосвященного Іларіона, Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського, Першоієрарха РПЦЗ. Наступним виступив голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

Ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр наголосив, що ім’я священномученика Володимира особливе для Київських духовних шкіл, так як він випускник Київської Духовної Академії. Преосвященний владика побажав учасникам конференції “стати ніби свідками тих сумних подій – в першу чергу для того, щоб зробити правильні висновки”.

Також були озвучені вітальні слова учасникам форуму від в. о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександра Рудника та генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдана Біляшівського.

Сергій Шумило, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, у своєму вітальному слові окреслив мету наукового форуму: “Наша земля має багато мучеників, пам’ять яких необхідно відродити і вшанувати, оскільки на їх крові стоїть Церква Христова”.

На завершення першої частини пленарного засідання митрополит Павел виголосив доповідь на тему: “Життя священномученика Володимира (Богоявленського) як приклад самовідданого служіння Церкві і подвигу мучеництва”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.