Увечері 2 грудня, у день пам’яті небесного покровителя Ужгородського молодіжного братства імені преподобного Алексія Карпаторуського, до храму святителя Іоанна, Шанхайського і Сан-Франциського у м. Ужгороді, на щотижневе зібрання молоді завітав Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і  Ужгородський.

Свого архіпастиря з радістю і любов’ю зустрічали учасники братства на чолі з настоятелем храму, а також прихожани.

На початку архієрей звершив молебень до Апостола Закарпаття – преп. Алексія Карпаторуського, після чого у невимушеній обстановці розкрив перед присутньою молоддю, а також учасниками приходської церковної школи для дорослих, тему: «Молитва і не осудження в житті православної людини».

Після цього усі присутні змогли поставити владиці запитання, на які він змістовно відповів.

Аби привітати Ужгородську молодіжку на зібрання завітало і Мукачівське молодіжне братство на честь преподобного Сергія Радонезького, разом зі своїм головою – протоієреєм Василієм Онисько.

Під час теплої бесіди був презентований слайд з найкращих моментів життя і діяльності православної молоді Ужгорода.

[youtube https://youtu.be/a9fIuXkRMGQ]

У кінці зустрічі владика виразив слова подяки сьогоднішньому голові братства протоієрею Віктору Палошу і протодиякону Олександру Онисько та закликав молодь не полишати місіонерську діяльність задля прославлення Божого Імені.

З історії:  За ініціативою студентів, підтриманою благословенням єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта (Бевцика), у травні 2007 року було створено молодіжне об’єднання, яке на перших порах зосереджувалось на розширенні церковного кругозору слухачів та проходило як «чаєпітіє».

Iдея про перетворення молодіжної організації в молодіжне Братство почала зароджуватись після приходу на зустрічі ієрея Віктора Палоша, який з середини жовтня 2007 року почав проводити бесіди з молоддю, запрошуючи на них інколи і інших представників священства та монашества єпархії.

В грудні 2007 року на Мукачівську єпархію був призначений новохіротований єпископ Феодор (Мамасуєв), який за короткий час управління довів, що основну надію на майбутнє Церкви він покладає на молодь. Тому з початку 2008 року всі ідеї про створення Братства він щиро підтримав та благословив молодіжне Братство на честь апостола Закарпатського краю преподобного Алексія Карпаторуського, призначивши його головою ієрея Віктора Палоша (указ № 48 від 11 січня 2008 року).

У відповідь молодь активно підтримала благословення владики та отця Віктора на майбутню соціальну, духовно-просвітницьку та місіонерську діяльність. Відразу були організовані перші збори Братства, на яких було організовано структуру, визначено основні напрямки роботи.

Молодь крім спілкування та дозвілля працює за такими напрямками: організаційним, місіонерським, зовнішніх зв’язків, соціального служіння та благодійності, культурно-мистецьким та ін. При братстві проводиться просвітницька та соціальна робота, організовуються паломницькі поїздки та літні табори, а також театралізовані вистави до великих свят.

Щосереди о 19.00 молодь збирається для спілкування, під час якого проводиться слухання лекцій (з можливим переглядом фільму на відповідну тематику), Біблейський час та вирішуються поточні питання. Зустрічі проводяться на території будівництва храму на честь святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського, за адресою: м. Ужгород, вул. Тімірязєва, 17 в.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.