ОФІЦІЙНО. Вітальне слово Предстоятеля УПЦ до учасників Міжнародної конференції з нагоди 120-річчя від дня народження ієроcхимонаха Аввакума (Вакарова)

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ ФЕОДОРУ,

МИТРОПОЛИТУ МУКАЧІВСЬКОМУ І УЖГОРОДСЬКОМУ

 

ОРГАНІЗАТОРАМ ТА УЧАСНИКАМ

МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

«ЗАКАРПАТТЯ І АФОН: ДУХОВНО-КУЛЬТУРНІ ЗВ’ЯЗКИ

(ДО 120-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІЄРОМОНАХА АВАКУМА (ВАКАРОВА)»

 

 Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!

Високоповажні учасники наукового форуму!

 

Щиро вітаю з відкриттям Міжнародної наукової конференції, присвяченої духовно-культурним зв’язкам Закарпаття та Святої Гори Афон і 120-річчю з дня народження ієромонаха Авакума (Вакарова).

Закарпаття та Афон мають свою неповторну та автентичну історію взаємовідносин і глибоку культурно-аскетичну спадщину. Історія розвитку та становлення Мукачівської єпархії, яка є однією з найдревніших кафедр Української Православної Церкви, була тісно пов’язана зі Святою Горою. Єдиний еклезійний простір завжди сприяв живому взаємообміну чернечим досвідом. Зокрема, десятки вихідців із Закарпаття були духівниками та настоятелями афонських монастирів, подвижники благочестя, життя яких було безпосередньо пов’язане з Афоном, причислені Церквою до лику святих, а окремі чернечі обителі Срібної Землі й до сьогодні живуть за афонськими статутами. Також між Закарпаттям і Афоном яскраво прослідковується живий взаємозв’язок літургічної, теологічної, епістолярної та іконописної традицій.

Цей науковий форум присвячений одному з сучасних подвижників благочестя, який став для нас еталоном подвигу та святості — ієромонаху Авакуму (Вакарову) (1899-1972). Отець Авакум понад 40 років ніс свій чернечий послух у Свято-Пантелеімонівському чоловічому монастирі на Святій Горі. Довгі роки подвижник ревно ніс відповідальні послухи в обителі і в подальшому став своєрідним маяком, який, сяючи, сприяв ствердженню та поширенню віри Христової в Закарпатті. Завдяки своїм аскетичним подвигам о. Авакум щільно та молитовно з’єднав Закарпаття та Афон. Його духовними наставниками були відомі святі ХХ століття — преподобні Алексій Карпаторуський і Силуан Афонський.

Сьогодні перед учасниками форуму стоїть важливе завдання об’єктивного вивчення різносторонніх церковних, історичних, богословських та агіорафічних аспектів життя та діяльності отця Авакума. У вирішенні цього завдання розкривається широке поле для взаємодії між церковними вченими та світською історичною наукою. Дуже важливо, що сьогодні Мукачівська єпархія проводить цю наукову конференцію спільно з науковими інституціями Європи. Сподіваємось, що така співпраця принесе добрі плоди.

Бажаю учасникам і гостям конференції Божого благословення та плідних наукових звершень у вивченні icтopiї Православної Церкви на Закарпатті.

Благословення Господнє нехай перебуває з усіма Вами!

 +ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

6 листопада 2019 р.

м. Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.