ЧЕХІЯ-УКРАЇНА. За участі архієреїв двох Церков в Мукачівському монастирі молитовно вшанували преподобного Мойсея Угрина

Щороку, 8 серпня, Вселенське Православ’я вшановує молитовну пам’ять преподобного Мойсея Угрина, Печерського (+1043). По особливому його пам’ять вшановують в древньому Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі. Минулого, 2016 року виповнилося 20-ть років від дня, коли велика частина мощей владикою Євфімієм разом з тоді ще архімандритом Феодором була перенесена до Мукачівського монастиря.

8 серпня 2017 року святкове богослужіння на честь преподобного Мойсея звершили два архієреї: керуючий Мукачівською єпархією Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський та архієрей Помісної Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Високопреосвященніший Михаіл, архієпископ Празький і Чеських земель.

Святкове богослужіння оспівував чудовим співом Єпархіальний хор під керівництвом Ф. Небесного. Помолитися до святого Мойсея на святу Чернечу гору зібралося сотні прочан з міст та сіл Закарпаття.

Архіпастирям співслужили понад 50 священнослужителів, серед яких були чернецтво, священство − клірики Мукачівської, Хустської єпархії УПЦ та священнослужителі − клірики Помісної Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Під час богослужіння була виголошена сугуба, коліноприклонна молитва до святого Мойсея Угрина за мир в Україні, припинення кровопролиття, мир та спокій на нашій рідній, Українській землі.

Керуючий Мукачівською єпархією за богослужінням також звершив дияконську хіротонію випускника Київської духовної семінарії, Севастяна Івашко.

В кінці богослужіння, за доброю традицією, започаткованою покійним архієпископом Мукачівським і Ужгородським Євфімієм (Шутак) був звершений хресний хід з молебнем з чином воздвиження мощей святого Мойсея.

Після чого владика виголосив проповідь, а опісля привітав паломників, настоятельку обителі та гостей зі святом. Окремо владика висловив слова вдячності високим гостям з сусудньої держави.

Після проповіді і загального благословення кожний з прихожан монастиря та паломники мали можливість вклонитися нетлінним мощам преподобного та попросити в нього заступництва і допомоги.

Нагадуємо, що в Мукачівському монастирі знаходиться велика частка мощей, а це − більша частина правої руки преподобного Моісея Угрина. Мощі преподобного Моісея Угрина на його історичну батьківщину в 1996 році з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України з Києво-Печерської Лаври переніс вже покійний, Високопреосвященніший Євфімій (Шутак), архієпископ Мукачівський і Ужгородський та тоді ще, архімандрит, нині вже архієпископ та керуючий архієрей Мукачівською єпархією – владика Феодор.

Сьогодні мощі знаходяться в Свято-Миколаївському храмі Свято-Миколаївського Мукачівського монастиря.

Фото: Віталій МУХА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.