Актуальні питання вивчення афонської спадщини обговорили в Київській духовній академії в рамках міжнародного форуму.
Круглий стіл «Актуальні питання вивчення афонської спадщини» відбувся 26 жовтня 2016 року в Церковно-археологічному музеї Київської духовної академії УПЦ в рамках міжнародного наукового форуму, присвяченого 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на портал «Руський Афон».
У зустрічі взяли участь: почесний митрополит Чеських земель і Словаччини, архієпископ Христофор, єпископ Ісая Шумперский (Чехія), перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик, проректор КДА з науково-дослідницької роботи Володимир Бурега, історики та богослови з України, Росії, Німеччини, Словаччини, США та інших країн. Модерував круглий стіл директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило.
Відкриваючи круглий стіл, його учасників від імені ректора Київських духовних шкіл, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського та Броварського Антонія привітав перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик.
Далі викладач КДА Ігор Хроненко виступив на тему «Афонські древності в тематиці доповідей на Всеросійських археологічних з’їздах (1869-1911 рр..)», докладно описавши праці російських паломників і дослідників Святої Гори в XIX – поч. XX ст.
Викладач Одеської духовної семінарії протоієрей Дмитро Яковенко у своїй доповіді зробив екскурс в історію просвітницької та благодійної діяльності Афонських подвір’їв Пантелеімонового монастиря, Іллінського та Андріївського скитів в Одесі.
Зокрема, директор МІАНУ Сергій Шумило представив нову книгу «Преподобний Паїсій Величковський. «Повість про святий собор» і маловідомі листи», видану відповідно до рішення Священного Синоду УПЦ про переклад і видання творів прп. Паїсія Величковського. В ній досліджуються та вперше публікуються невідомі раніше листи прп. Паїсія Величковського як до київського митрополита Арсенія (Могилянського), так і до Кошовому отамана Запорізької Січі св. прав. Петра Калнишевського, виявлені в архівах Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні.