Коли когось по-справжньому любиш, то найкращим доказом цього є проявлені конкретні діла, поєднані з молитвою. Ось так цього тижня мешканці обласного центру Закарпаття з молитвою на устах Хресним ходом обійшли своє рідне місто, з любов’ю молячись за мир і спокій Української держави.
Хресний Хід навколо Ужгорода з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського відбувається щорічно з 2014 року, напередодні вшанування ікони Божої Матері «Призри на смиреніє», яка й супроводжує учасників Хресного ходу.
Так, увечері середи, 28-го вересня, у православному Свято-Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі відбувся молебень за благословенний початок Хресного ходу. Після якого частина вірян вирушили проспектом Свободи, Слов’янською набережною до Свято-Троїцького храму (район Боздошського парку), де вже очікувала чимала кількість людей.
Після цього священнослужителі: настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир Гуй, намісник Свято-Троїцької жіночої обителі с. Буківцьово ієромонах Рафаїл та настоятель каплиці на честь великомученика й цілителя Пантелеймона у В.Березному протоієрей Серафим Гичка звершили молебень перед іконою Пресвятої Богородиці «Призри на смиреніє». Відтак розпочалася Хресна хода.
Протягом ночі велика кількість людей (близько 400), священики, молодь, сім’ї з маленькими дітками у візочках, люди старшого віку з молитвою на вустах просили у Бога миру та захисту від лиха рідному місту Ужгороду. Шлях Хресного Ходу проліг від Боздошського парку у сторону Нового району, вул.8 Березня – Ген. Свободи – Можайського, відтак на Минай-Розівку-Кінчеш-Баранинці-об’їзною дорогою – до словацького кордону – вул. Собранецьку-Закарпатську-Загорську, Баб’яка і знов до храму у Боздоші.
Молитовну Ходу супроводжувала й зменшена копія ікони Божої Матері «Ужгородська».
Вірники здолали орієнтовно 31 км, що, до слова, майже дорівнює кілометражу Хресного ходу до с. Домбоки на свято ікони Божої Матері «Скоропослушниця» – 35 км. Тривалість склала майже 9 годин.
Під час Ходи особлива увага була приділена і молитві за усіх загиблих у смуті у нашій країні та прощенню їхніх гріхів. Як зазначають учасники Ходи, під час молитовного шляху у немічному тілі відчувається присутність Божої сили, яка надзвичайно допомагає, і за твердженням багатьох, тільки завдяки їй вдається пройти нелегку дорогу.
Символічним є те, що Хресний Хід відбувається опісля Дня міста обласного центру Закарпаття, а також на другий день після престольного свята кафедрального собору Ужгорода.
Ольга Палош,
спеціально для https://m-church.org.ua