– Ми як маленька громада храму “Почаївської” ікони Божої Матері м. Ужгорода хочемо чимось догодити Господу і вести народ до спасіння. Влітку 2018 року з благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського та за ініціативи активної групи вірників храму розпочав роботу сімейно-соціальний проект Сімейного відділу єпархії – “Я ХОЧУ ЖИТИ”. Головною метою проекту є активна діяльність по збереженню життя ненароджених дітей, інформаційно-консультативна допомога жінкам з так званою “небажаною” вагітністю, духовно-психологічна підтримка кризових сімей, молитовна і пастирська підтримка ,тих хто здійснив гріх аборту.
Кожної п`ятниці служимо молебні, а останньої неділі місяця проводимо бесіди на тему абортів. Однією зі складових роботи координаторів і учасників проекту є періодичні акції щодо допомоги і підтримки дітей-сиріт та незахищених верств населення, а також протесту проти абортів і спокутування гріха через милостиню. Хай Господь і надалі допоможе нести смиренні труди, що можуть зупинити сім’ї від здійснення аборту.
Ієрей Олександр Онисько, голова Єпархіального відділу у справах сім’ї:
– Якщо ми уявимо, як багато жінок зробили аборт, скільки дітей пережили смерть своїх братів і сестер, то відчуємо цю загальну атмосферу так званої “культури” смерті у суспільстві, в якому ніхто не вірить один одному, в якому немає стабільного відношення між людьми і довіри у сім`ї.Аборти мають нищівні наслідки і для духовного і для психологічного здоров`я. Постабортний синдром матерів і їх чоловіків, руйнування сімейних відносин, криза моральних цінностей у суспільстві… Внаслідок аборту жінка страждає від нереалізованого материнства. А за оприлюдненими дослідженнями серед наслідків аборту підвищена ймовірність розлучень, пізнє одруження, взагалі відмова від сімейного життя, ризик стати жертвою зґвалтування, погіршення психічного здоров`я та інше. У відомому британському журналі з психіатрії опубліковано наукове вивчення питання абортів, за яким у жінок на 81 % зростає ризик психічних розладів, у порівнянні з тими, які його не робили. Цінність даних проливає світло на ті ефекти аборту, які постійно замовчують.
Михайло Бокоч, викладач педагогіки та психології в КВНЗ “Ужгородський коледж культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради:
– Існує кореляційний зв`язок із погіршенням психологічного стану після аборту. У деяких випадках він може проявлятися одразу, а іноді через декілька місяців. Після переривання вагітності людина отримує стрес і біологічний, і психологічний, що призводить до печалі та депресивних станів. Посттравматичний стресовий розлад з почуттям провини, агресія до чоловіка й дітей, кошмарні сни, негативні думки, втрата апетиту, максимальна когнітивна заторможеність… Також спостерігається схильність до суїцидальної поведінки й вживання алкоголя, а то й наркотичних речовин.
Як показує статистика, в Україні жінки, які вчинили аборт, маючи сильне відчуття провини, і до Церкви бояться йти, не те, що до психологів. Скоріше вже підуть до Церкви. Хоча у розвинених країнах світу жінки ходять на певну терапію до спеціалістів-психотерапевтів.
– 100-тисячне місто зникає щодня, тому що проводяться аборти! Це дуже важка статистика, озвучувати яку неможливо без емоцій. Людина приймаючи певне рішення має зважити на те, що життя є понад усе! І воно дароване Богом, і тільки в Його Божественній волі вирішувати жити людині чи ні.
Можу поділитися власною історією. Маючи 2-гу групу інвалідності з дитинства, пережила 3 операції на суглобах. Про те, що я взагалі коли-небудь матиму дітей не стояло в принципі мови. Але Господь Милостивий, я вийшла заміж і завагітніла. Питання вибору народжувати чи не народжувати переді мною не було – одразу зрозуміла, що хочу ту дитину народити і я любитиму її в будь-якій ситуації. Звичайно спочатку був хаос думок в голові: чи буде дитина здоровою, чи зможу власне її народити. Щиро вдячна підтримці моїх родичів і лікарям, котрі підтримали і розрадили. Я народила чудового хлопчика, якому тепер 10 років, він прислуговує у храмі, щонеділі читає “Апостола”, за нього я кожного дня дякую Богу!