З 21 на 22 травня з благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського відбувся щорічний Хресний хід вірян Мукачівської єпархії з міста Ужгорода до Мукачева в честь престольного свята Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря.
Увечері вівторка, 21-го травня, у кафедральному Свято-Хрестовоздвиженському соборі Ужгорода відбувся молебень за благословенний початок Хресного ходу. Після настанов священнослужителів за обачність і молитовний стан у дорозі, сотні людей, молодь, сім’ї з маленькими дітками у візочках, люди старшого віку вирушили у благословенний путь.
Супроводжували учасників Ходи духівник Свято-Троїцького жіночого монастиря с. Буківцьово Великоберезнянського району ієромонах Рафаїл (Король), настоятель храму на честь влмч. Пантелеймона у Великому Березному протоієрей Серафим Гичка.
З пасхальною радістю і торжественним піснеспівом «Христос Воскресе із мертвих…», з безперестанною молитвою на вустах вірники долали кілометр за кілометром, духовно підбадьорювались під час зупинок, зокрема у храмах святого Різдва Богородиці (мікрорайон Дравці), на честь пророка Іллі (Баранинці) і Свято-Покровському чоловічому монастирі с. Ракошино.
Напрочуд дощова погода оминала шлях паломників, – уже поблизу Свято-Миколаївського монастиря дощ посилився.
Під час Хресної ходи особлива увага була приділена молитві за мир в Україні та захист від лиха рідного Закарпатського краю.
У нелегкій дорозі, коли часом кожному із паломників доводилось боротись із власним тілом, сонливістю, не зважати на біль у ногах, відчувається присутність Божої сили, яка надзвичайно допомагає та завдяки якій і вдається пройти шлях. Недарма ж Хресний хід називають молитвою в русі, молебнем в просторі і часі, єднаючим своїх учасників у Божій благодаті.
Загалом вірники за понад 15 годин здолали відстань орієнтовно в 40 км.
Протягом усього шляху паломників супроводжували автомобілі Національної Патрульної поліції.
З мозолями на ногах, але зі справжньою Пасхою в душі і безмежною вдячністю Богу за Його милість віруючі дістались мети пішого паломництва – Чернечої гори Мукачева і древньої Свято-Миколаївської жіночої обителі.
Віряни закликають й інших небайдужих брати участь у подібних Хресних Ходах для спасіння власної душі. Не бійтесь, що не витримаєте, відкидуйте сумніви йти чи не йти, не вірте думкам, що не зможете – з Богом людина може все!
Нагадаємо, з благословення правлячого архієрея в Мукачівській єпархії проводяться щорічні Хресні ходи, наймасштабніші з них: до свята ікони Божої Матері «Скоропослушниці» Ужгород-Домбоки Мукачівського р-ну (з 12 на 13 липня та з 21 на 22 листопада); навколо Ужгорода (з 28 на 29 вересня); Хресний хід самим містом Ужгород – від Свято-Воскресенського чоловічого монастиря до скита на вул. Загорській (наприкінці серпня); до свята перенесення мощей святителя Миколая Ужгород-Мукачево (з 21 на 22 травня). Окрім того, велика кількість вірників єпархії щороку бере участь у Великому Хресному ході з Кам’янця-Подільського до Почаєва (з 19 до 25 серпня).
Фоторепортаж: Ольга ПАЛОШ