ЗАХИСТИМО ПЕРВОЦВІТИ! Архієреї головних Церков та єпархій області звернулися до вірян про захист природи

ЗАХИСТИМО ПЕРВОЦВІТИ!

 ДОРОГІ БРАТИ І СЕСТРИ В ХРИСТІ!

Чудова природа з її величезним розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ подарована нам Творцем і тому людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна берегти ці даровані нам блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті?

Наступила весна з її першими ознаками: зацвіли проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки. Варто задуматися над питанням, а що ми знаємо про ці чудові квіти? Так, дійсно, ми, насправді, дуже мало знаємо про цю частинку Творіння, якому не страшні ні раптовий сніг, ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувалися. Ці ніжні, витончені, немов ожилі сніжинки, квіти є символами пробудження природи, величності творчого задуму Бога Творця, відродження життя, врешті-решт сподівань на краще майбутнє.

Чи радіємо ми, дивлячись на лісові галявини, всипані білими й фіолетовими квітами? На жаль, багато хто з нас, в силу певних обставин, частіше думає про те, як би їх зірвати й вигідно продати.

Закликаємо так не робити! Адже кількість населення на Землі з року в рік зростає, а території первісної природи скорочуються, а разом з ними стає все менше місць, де збереглися й ростуть первоцвіти.

Всі види первоцвітів включені до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени, тощо. Переважна більшість первоцвітів, які зараз продаються, по-браконьєрському знищені в місцях зростання і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе.

Хто дав нам право знищувати те, що створено нашим Творцем, Господом Богом? Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, відмінним від того, як ми беремо в природи хлібні злаки, садові фрукти, деревину…

Просимо призадуматись і дати можливість природі жити за своїми законами, не перешкоджаймо її правилам життя! Любімо самі й учімо своїх дітей поважати Боже Творіння − природу.

Наголошуємо, що купуючи червонокнижні види первоцвітів, ми купуємо браконьєрський товар. Тож, чи потрібні нашим близьким та коханим такі подарунки? У момент, коли у Вас з’являється думка придбати букетик пролісків чи дібровних тюльпанів, щоб подарувати ніжні квіти дорогій Вам людині, задумайтеся, що саме Ви даруєте! Букетик первоцвітів принесе лише ілюзію радості, а потому – розчарування і смуток, коли квіти почнуть швидко в’янути.

Якщо бачимо вже зірвані квіти у продажу, це означає, що зло вже звершилося без нас: замість кожного проданого букетика браконьєри зриватимуть нові квіти. Тому нам, як свідомим християнам, дуже важливо розірвати це коло нищення. Саме Пропозиція кожного з нас може стати ключовою. Отже просімо у Бога в молитвах дар мудрості, щоб дбайливо ставитись до його створіння як і до наших ближніх.

Владика МІЛАН 
Мукачівський єпископ,

Голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії

 

Владика ФЕОДОР

Архієпископ Мукачівської єпархії Української Православної Церкви

 

Єпископ Антал МАЙНЕК

ординарій Мукачівської дієцезії, Голова комісії з екології та мігрантів Римсько-католицької Конференції єпископів України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.