Унікальні дослідження зразків церковного мистецтва Закарпаття представлено в книзі «Церковний живопис Закарпаття» – видання, яке містить монументальне дослідження мистецьких процесів сакрального характеру в краї до першої половини 20 століття, презентували 2 листопада в Закарпатській ОДА.
Книга-альбом автора Михайла Приймича – це історико-мистецтвознавчі нариси про витоки, шляхи розвитку церковного малярства Закарпаття, процеси формування професійного мистецтва в краї. Друга частина видання – ілюстрації ікон та церковного розпису на 137-ми сторінках. Книга містить і перелік імен майже сотні митців, які працювали на території області протягом 18-20 століть.
Мистецька школа Закарпаття сформувалася значною мірою і завдяки існуванню місцевих живописних традицій, передусім церковного живопису, – стверджує автор видання, провідний мистецтвознавець Михайло Приймич. Професійне церковне малярство стало підвалиною розвитку образотворчого мистецтва, починаючи від другої половини 18 століття, а відтак забезпечило його подальший розквіт упродовж 19-20 століть.
Книга «Церковний живопис Закарпаття» видана за кошти обласного бюджету, в рамках Програми підтримки видання творів місцевих авторів. Як повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас, завдяки дії цієї програми видаються книги, багато з яких не можуть бути виданими на комерційній основі, хоча мають високу наукову та мистецьку цінність.
За матеріалами: http://www.carpathia.gov.ua
Телеканалу “Перший кабельний”