Колектив БІНДЦ
Колектив БІНДЦ

Богословсько-історичний науково-дослідний центр імені архімандрита Василія (Проніна) (коротко-БІНДЦ) був створений з благословення Високопреосвященнішого Феодора, тоді архієпископа, а сьогодні вже митрополита Мукачівського і Ужгородського. Науковий центр був відкритий 8 вересня 2008 року в 97-му річницю з дня народження відомого богослова і вченого, подвижника благочестя Православної Церкви на Закарпатті в XX столітті, духівника Свято-Миколаївського жіночого монастиря, архімандрита Василія (Проніна).

altДослідницький центр було створено за ініціативи кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України УжНУ Юрія Данильця та кандидата богослов’я, диякона, а згодом протоієрея Олександра Монича. Директором центру є Юрій Данилець, вченим секретарем – отець Олександр Монич. БІНДЦ сьогодні нараховує 7 наукових співробітників.

Очільники БІНДЦ
Очільники БІНДЦ

Сьогодні БІНДЦ має свою чітко сформовану структуру, статут, офіційні печатку, бланк тощо. Богословсько-історичний дослідний центр є першим подібним проектом в Мукачівській єпархії.

altМета центру полягає, перш за все, в дослідженні та вивченні богословсько-історичної спадщини архімандрита Василія (Проніна), яка на даний час скрупульозно вивчається. Наукові та богословські праці, публікації, статті різних років подвижника різносторонньо розкривають повноту Православ’я. Його наукові та богословські праці на сьогоднішній день залишаються неперевершеними. Наукові ідеї отця Василія в сфері богослов’я, математики, фізики та археології вражали у свій час наукову спільноту не лише України.

о. Василій Пронін
о. Василій Пронін

Завдання, які стоять перед дослідниками, торкаються різних сфер богословсько-історичного простору. Перш за все, це планомірні та систематизовані дослідження історичного минулого Православ’я на Закарпатті; формування, розвиток та життя Православної Церкви у різні історичні періоди; богословська думка та її представники у в цьому краї. В центрі імені Василія (Проніна) проводяться дослідження з агіографії, агіології, еортології, гімнографії та в інших напрямках, які торкаються Православної Церкви на Закарпатті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.