УЖГОРОД. Єпархія взяла участь у Всеукраїнському фестивалі національних культур

Протягом 11 – 12 грудня у місті Ужгород проводиться Всеукраїнський фестиваль національних культур України на тему: „Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття”, про що повідомляє офіційний сайт Закарпатської ОДА

З благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського участь в форумі взяли: секретар Єпархіального управління, протоієрей Віктор Місо, благочинний міста Ужгорода, протоієрей Володимир Гуй та голова Інформаційного відділу, протоієрей Олександр Монич.

Організаторами заходу є Міністерство  культури, молоді і спорту України, Закарпатська обласна державна адміністрація.

Метою фесту є предметна демонстрація уваги та поваги  держави до культур представників національних меншин, які проживають в України; через промоцію національних культур репрезентування культурного розмаїття України та потенціалу її культури в цілому; посилення ствердження принципів міжнаціональної єдності й толерантності до представників різних національностей, які проживають в Україні.

У рамках фестивалю, 11 грудня в Закарпатській ОДА відбувся Форум національних культур на теми: „Єдність різноманіття – запорука стійкого економічного розвитку. Закарпаття як унікальний приклад” та „Етноконфесійна ситуація в Україні та її  особливості в Південно-Західному регіоні”.

Участь у Форумі взяли представники Міністерства культури, молоді і спорту України, Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури, керівництво Закарпатської ОДА та обласної ради, представники інших місцевих органів виконавчої влади, Експертних рад з питань етнополітики, з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Мінкультури України, громадських організацій національних спільнот Закарпаття, релігійних організацій області, науковці.

Цього ж дня відбудуться також літературні зустрічі,  презентація нових видань проекту „Між Карпатами і Татрами” в Закарпатській обласній універсальній науковій  бібліотеці імені Ф. Потушняка; виставки сакрального мистецтва та In Memoria, Золтан Мичка (1949 – 2017) в Закарпатському обласному художньому музеї імені Й.Бокшая; виїзна екскурсія до центрів  етноконфесійних спільнот Закарпаття.

Другого дня, 12 грудня, для учасників фестивалю буде організовано екскурсії до центрів культур національних меншин Закарпаття та представлено майстерню ремесел в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Також експонуватиметься виставка робіт майстрів народної творчості, діятиме колоритна фотозона з народними костюмами. Завершить фестиваль насичена та яскрава концертна програма в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв.

ПРОГРАМА
основних заходів Фестивалю національних культур України на тему: „Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття”
(11-12 грудня 2019 року)

11.12.2019 (середа)

•10.00 – Форум національних культур на теми: „Єдність різноманіття – запорука стійкого економічного розвитку. Закарпаття як унікальний приклад” та „Етноконфесійна ситуація в Україні та її  особливості в Південно-Західному регіоні”.
Місце проведення: Закарпатська ОДА, ІІ-й поверх (сесійна зала). Адреса: м.Ужгород, пл.Народна,4.

12.12.2019 (четвер)

•10.00 – Візит до центрів етнічних спільнот Закарпаття. Центр культур національних меншин Закарпаття (м.Ужгород, Православна набережна, 20).
•11.00 – Візит до центрів етнічних спільнот Закарпаття. Центр словацької культури Закарпаття (м.Ужгород, вул.Жупанатська, 10).
•12.00 – Майстерня ремесел. Екскурсія Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту (м.Ужгород, вул.Капітульна, 33/а).
•16.00 – Концертна програма.
Місце проведення: Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв.
Адреса: м.Ужгород, вул.Л.Толстого, 12.

 

Переглядів: 380

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

8 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.