БІНДЦ. Під час міжнародної конференції по Афону відбудеться перша презентація книги про ієросхимонаха Аввакума (Вакарова)

Перша презентація книги має відбутись 6 листопада 2019 року в Ужгороді під час міжнародної конференції «Закарпаття та Афон: духовно-культурні зв’язки» (до 120-річчя від дня народження ієросхимонаха Аввакума (Вакарова), про це повідомляє на своїй сторінці, директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, Сергій Шумило.

«Наша нова книжка про зв’язки Закарпаття та Афону вже незабаром вийде з друку. Присвячена вона закарпатському та афонському старцю Аввакуму (Вакарову; 1899 – 1972), який був учнем прп. Силуана Афонського і подвизався на Афоні 46 років (з них 13 років – антипросопом при Священному Кіноті Афону). Через призму його біографії на основі архівних джерел детально розглядається історія відродження православ’я на Закарпатті на поч. ХХ ст. та історія Афону та Пантелеймонівського монастиря з 1920-х по 1970-ті рр., а також роль закарпатців у збереженні цієї афонської обителі в ХХ ст.

У книжці вперше використано понад 100 невідомих раніше архівних джерел та документів з архівів афонських монастирів та архівів України, Угорщини, Словаччини, Чехії, Росії, США, Німеччини, Болгарії тощо.

Книга має 336 сторінок тексту та на окремій вкладці понад 70 рідкісних фотографій з архівів Св. Кіноту Афону та афонських монастирів.

Майже два роки щоденної копіткої роботи, пошуки в архівах, збирання свідчень по крупицях…

Наш авторський колектив: Шумило С. В., Шкаровський М. В., Данилець Ю. В., Гайденко П. І.», коментує подію Сергій Шумило.

Переглядів: 133

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.