КИЇВ. Єпархія взяла участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Духовна і світська освіта»

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 23 жовтня, в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбулось відкриття Десятої Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи».

З благословення керуючого єпархією Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського участь в роботі конференції взяли директор Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна), кандидат історичних наук, доцент кафедри Історії України УжНУ, Юрій Данилиець та настоятель Петро-Павлівського храму міста Іршави, протоієрей Василій Ігнат.

У ході роботи конференції протоієрей Василій Ігнат, викладач Мукачівського Духовного училища, виступив з доповіддю на тему: «Преподобний Максим Сповідник: захисник православної віри, погляд на іслам», а Юрій Данилець виступив з доповіддю: «Навчання вихідців із Підкарпатської Русі в духовних семінаріях та монастирських школах Сербської Православної Церкви (1920-1930 рр.)».

До президії конференції увійшли: митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української Православної Церкви; єпископ Білогородський Сильвестр, ректор Київської духовної академії і семінарії; перший проректор КДА проф. протоієрей Сергій Ющик; проректор КДА з науково-богословської роботи проф. Володимир Вікторович Бурега та проректор з навчально-методичної роботи ієромонах Філарет (Волошин).

Відкриваючи форум ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр привітав усіх присутніх з ювілейною 10-ю конференцією в Київських духовних школах та оголосив регламент роботи. Також владика ректор проінформував, що цьогоріч науковий форум присвячено 100-річчю з Дня смерті видатного патролога КДА Сергія Леонтійовича Єпифановича та побажав учасникам плідних дискусій та допомоги Божої.

Після цього Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. У своєму слові Його Блаженство, зокрема, зауважив: «Вже вдесяте Київська духовна академія збирає представників духовних та світських навчальних закладів, відомих вчених як з України, так і з закордону. За ці роки Київська академія накопичила великий досвід  проведення наукових форумів. Академічна конференція у Києві стала важливою подією наукового життя. Вона вже має власні традиції. За ці роки було оприлюднено сотні доповідей, які стали помітним внеском у розвиток вітчизняної науки».

Наостанок Блаженніший владика побажав учасникам і гостям конференції благословенних успіхів у вивченні минулого та сучасності нашої Церкви і закликав на усіх Боже благословення.

За матеріалами: http://kdais.kiev.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twelve − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.