СВАЛЯВА. З пастирським словом в Міжнародний день людей похилого віку

1 жовтня з ініціативи ООН у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку.

В цей день на запрошення соціальної служби Свалявського району з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського до Відділення стаціонарного догляду постійного, або тимчасового проживання або ж будинку перестарілих, що в Сваляві завітав голова Свалявського молодіжного братства на честь святителя Іоанна Шанхайського і Сан-Франциського.

«Не пам’ятаю де саме, але це точно десь в одному з сіл нашого краю при вході на цвинтар написані слова філософського змісту: «Ми були такими як Ви, а Ви будете такими як ми». Сьогодні світова спільнота відзначає день людей похилого віку. Знаєте вони колись були такими ж молодими і енергійними як ми з Вами. Але хочемо, чи ні, ми станемо колись такими ж кволими і немічними, як вони зараз. Це факт! На запрошення соціальної служби Свалявського району ми сьогодні побували на св’яті присвяченому саме таким людям… Було запрошено багато гостей, пролунала масса теплих слів, побажань. Атмосфера була неповторно-святковою. Перед гостями виступили діти Свалявської гімназії з віршиками та піснями. Хочеться сказати окреме спасибі всім тим людям, які доглядають, опікають старих і немічних. Це надзвичайно важкий труд, але чим тяжча дорога – тим і більша нагорода від Бога. Терпіння Вам, здоров’я, мудрості і всіх вітаю зі святом», прокоментував подію на своїй сторінці в мережі https://www.facebook.com голова Свалявської молодіжки, протоієрей Василь Бабець.

P.S. Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їхнім життям.

Упереджене ставлення до літніх людей – данина досить  поширеному уявленню про те, що ігнорування і дискримінація літніх людей – соціально прийнятне явище. В тій чи іншій формі воно існує в усіх країнах світу, що знаходить вираження в громадській думці, на державному рівні, а також у засобах масової інформації. Це призводить до знецінювання ролі людей похилого віку і виключення їх з громадського життя.

Люди похилого віку зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть реалізувати свої права повною мірою і внести посильний внесок в культурне, соціально-економічне і політичне життя суспільства.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі.

За даними ООН, до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярдів людей. В Україні налічується 6,9 млн громадян віком від 65 років. На думку експертів, зростання числа літніх людей у світі свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що саме по собі є значущим досягненням. Попри це, у багатьох країнах, що розвиваються, старіння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соціальною захищеністю і падінням рівня доходів.

Переглядів: 279

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

eighteen + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.