Протоієрей Михаїл Бобик посмертно удостоєний звання “Почесний громадянин міста Чоп”

У суботу, 15 вересня, місто Чоп відзначає свою 737-у річницю. О 17.00, на Європейській площі відбулося урочисте відкриття свята за участі влади та запрошених поважних гостей.

З благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського та на запрошення Чопської міської ради долучився до святкового зібрання настоятель Свято-Успенського храму міста – протоієрей Миколай Вакаров.

Знаменним стало нагородження Почесних громадян міста, особливо в статусі посмертно.

Одним з них став колишній настоятель Свято-Успенського храму Чопа – протоієрей Михаїл Бобик – удостоєний звання “Почесний громадянин міста Чоп” відповідно до рішення 31 сесії VII скликання від 15 серпня 2018 року № 1 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чоп» за благодійницьку та громадську діяльність, за довготривалу службу на благо громади міста, будівництво культових споруд, розвиток духовності та релігій в місті, проповідування мешканцям добра, взаємопорозуміння між конфесіями, толерантності та терпимості.

Протоієрей Миколай Вакаров від імені єпархії завдячив міській владі і міському голові Валерію Самардаку за почесну нагороду одного з найкращих і сумлінних служителів Церкви.

Нагадаємо, протоієрей  Михаїл Бобик народився 26 січня 1953 року в селі Вільхівка Іршавського району Закарпатської області в сім’ї православно-віруючих селян.

У 1969 році у своєму ж селі закінчив ЗОШ. Духовну освіту здобув в Московській духовній семінарії.

19 червня 1971 року Високопреосвященнішим Григорієм (Закаляк), архієпископом Мукачівським і Ужгородським висвячений в сан диякона. Сповідь перед дияконською хіротонією приймав духівник Мукачівського Свято-Мукачівського монастиря – архімандрит Василій (Пронін), про що свідчить довідка видана від 10 липня 1971 року за №648.

Після дияконської хіротонії відповідно до наказу архієпископа Григорія за №671 від 19 липня 1971 року отець Михаїл проходив служіння в Свято-Вознесенському храмі села Теребля.

17 лютого 1972 року тим же архієреєм отець Михаїл був рукоположений в сан священика. У той же день згідно наказу архієпископа Григорія за №99 отець Михаїл був призначений другим священиком Свято-Вознесенського храму села Теребля.

1972-1973 рр. – другий священик в с. Теребля Тячівського району.

Відповідно до наказу владики Григорія за №1021 від 12 вересня 1972 року отець Михаїл – настоятель Свято-Вознесенського храму в с. Новоселиця Тячівського району.

Згідно наказу архієпископа Григорія за №739 від 10 липня 1973 року отець Михаїл був призначений на пастирське служіння відразу у трьох храмах Іршавського благочиння: Свято-Духівського в Колодному, Свято-Михайлівського в Броді, Свято-Покровського в Дешковиці.

1 жовтня 1974 року владика Григорій видає наказ за №1066 про те, що отець Михаїл призначається настоятелем Свято-Георгієвського храму  в с. Вільхівські Лази Тячівського району.

У 1975 році відповідно до наказу від 12 травня №258 «за ревносне і усердне служіння» отець Михаїл архієпископом Григорієм нагороджений правом носіння набедреника, скуфії та камилавки.

Відповідно до наказу керуючого єпархією за №693 від 19 липня 1976 року – настоятель Свято-Духівського храму в селі Дусино Свалявського району з правом служіння в Свято-Вознесенському храмі с. Плав’є  того ж району.

До Дня Пасхи Христової 27 квітня 1980 року з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Пімена (Ізвеков) настоятель Свято-Духівського храму в селі Дусино – ієрей Михайло Бобик керуючим архієреєм нагороджений наперсним хрестом.

Відповідно до наказу за №1023 від 17 жовтня 1980 року – настоятель Свято-Покровського храму в селі Пістрялово Мукачівського району.

Відповідно до наказу за №572 від 1 липня 1986 року – настоятель Свято-Різдва Богородиці храму в селі Червоне Ужгородського району.

У характеристиці на ієрея Михайла Бобика написано: «Молодий, енергійний священик. Вихований архімандритом Веніаміном. Сповнений турботою, витриманий, зважений. Необразливий. Послушний. Богослужіння звершує чинно».

10 травня 1987 року згідно резолюції від 25 березня 1987 року Пімена, Святішого патріарха Московського і всієї Русі отець Михаїл в Мукачівському Свято-Успенському кафедральному соборі возведений у сан протоієрея. Нагородне посвідчення за №458 було видане 13 травня 1987 року.

7 грудня 1992 року з благословення Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Володимира, керуючим архієреєм – архієпископом Мукачівським і Ужгородським Євфімієм (Шутак) нагороджений хрестом із прикрасами. Відповідне нагородне посвідчення за №1018 видане того ж дня.

12 травня 1996 року з благословення Митрополита Володимира, керуючим архієреєм – архієпископом Мукачівським і Ужгородським Євфімієм (Шутак) за божественною літургією в день празника освячення храму після розпису нагороджений правом носіння мітри. Відповідне нагородне посвідчення за №517 було видане 21 травня 1996 року.

20 травня 1998 року наказом керуючого архієрея, владики Євфімія за №679 призначений додатково настоятелем і Свято-Успенського храму в м.Чоп.

22 квітня 2014 року з Благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященнішим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським за Божественною літургією в Ужгородському Свято-Воскресенському чоловічому монастирі нагороджений найвищою церковною нагородою – правом носіння другого хреста з прикрасами.

Перестало битися серце одного з найкращих священнослужителів Мукачівської Православної єпархії – 17 жовтня 2014 року. Похорони клірика – протоієрея Михайла Бобика при великій кількості духовенства (понад 120) та вірян відбулися в м.Чоп у неділю 19 жовтня 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.