Друге престольне свято Свято-Воскресенського чоловічого монастиря в Ужгороді

Минулого року 29 жовтня в історії Свято-Воскресенського чоловічого монастиря, було встановлено ще одне престольне свято обителі з нагоди вшанування ікони Божої Матері «Спорительниці хлібів».

28 жовтня 2014 року в Свято-Воскресенській чернечій обителі над Ужем, Святкову Літургію другого престольного свята очолив священноархімандрит обителі, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з сонмом духовенства та ввіреною паствою.

Після закінчення Божественної Літургії, владика Феодор звернувся до боголюбивого народу з пастирським словом настанови та привітав намісника, братію та боголюбиву паству зі святом цього чудесного образу Божої Матері.

Довідка: З історії ікони Божої Матері “Спорительниці хлібів”article2088Ікона Божої Матері, іменована «Спорительниця хлібів», написана з благословення великого старця Введенської Оптиної пустелі ієросхимонаха Амвросія (23.ХI.1812-10.Х.1891) нині преподобного вельмишанованого святого.
Преподобний Амвросій, великий  подвижник ХIХ століття, полум’янів дитячою вірою до Божої Матері. Він особливо шанував всі Богородичні свята і в ці дні збільшував молитву. Іконою «Спорительниця хлібів» преподобний  Амвросій благословив у засновану ним недалеко від Оптиної пустелі Шамординську жіночу обитель на честь Казанської ікони Божої Матері.

На цій іконі Божа матір зображена сидячою на хмарах. Її руки розпростерті на благословення. Внизу – вижате поле, а на ньому серед трав і квітів стоять і лежать снопи жита. Старець Амвросій сам вказав день святкування – 28 жовтня і назвав образ «Спорительниця хлібів», вказуючи цим, що Пресвята Богородиця – «Помічниця людям у їхніх працях по здобуттю хліба насущного». Перед своїмблаженним спочинком отець Амвросій замовляв у безлічі фотознімки з цієї ікони і роздавав і розсилав їх своїм духовним дітям. Для співу акафісту перед святим образом старець склав особливий приспів: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою! Подай і нам, недостойним, росу благодаті Твоєї і яви милосердя Твоє!»День поховання старця Амвросія в Шамординській обителі припав якраз на 28жовтня – день святкування ікони.

Перше чудо від святої ікони засвідчено в 1891 році, коли по всій Росії був голод через неврожай, а в Калузькій області і на полях Шамординської обителі хліб уродив.

У 1892 році, вже після смерті старця Амвросія, його послушник Іван Федорович Черепанов послав список з ікони в П’ятницьку жіночу обитель Воронезької області. У тій місцевості була посуха і загрожував голод, але незабаром після того, як перед іконою «Спорительниця хлібів» був відслужений молебень, пішов дощ і посуха припинилася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.