КИЇВ-МУКАЧЕВО. Єпархію відвідали нечуючі Київської спільноти глухих (+Фото)

6-7 липня до Мукачівської православної єпархії в черговий раз завітали представники Київської спільноти слабочуючих, що діє при Іонинському чоловічому монастирі міста Києва. Група з 12-ти осіб через приїзд на Закарпаття шукала не простого паломництва до монастирів, а особливого середовища до порозуміння.

Приймав людей з порушеннями слуху з благословення керуючого єпархією Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського Єпархіальний відділ по взаємодії з людьми із вадами слуху та іншими фізичними обмеженнями, який очолює голова архідиякон Діонісій (Гангур).

Дводенні відвідини Мукачева й Ужгорода для нечуючих були насичені спілкуванням, бо ж їхня особлива – жестова мова руйнує всі бар`єри.

З радістю зустрічали гостів-товаришів люди з вадами слуху від Мукачівського і Ужгородського товариства нечуючих. Спільні переживання й насущні потреби людей з нелегким життєвим хрестом на ці дні були покриті духовним омофором святинь краю.

Серед екскурсійної програми в поєднанні з церковними богослужіннями було відвідано чернечі обителі: Свято-Миколаївський жіночий монастир м. Мукачева, Свалявський Свято-Троїце-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, Красногірський Всіхсвятський чоловічий монастир м. Мукачева, Ужгородський Свято-Воскресенський чоловічий монастир, Свято-Покровський чоловічий монастир села Ракошино і Свято-Успенський жіночий монастир села Домбоки Мукачівського району.

Гостинне частування й духоносне слово від намісників, ігумень та монахів, завдяки чуючим перекладачам, тішило серця людей, які напрочуд глибоко відчувають щирість і увагу до себе.

Недільне богослужіння відбулося в кафедральному Хрестовоздвиженському соборі м. Ужгорода. Переклад літургії здійснювали почергово як місцеві, так і київські перекладачі.

Не обійшлося за час відпочинку й без відвідин історичних пам`яток – Мукачівського замку “Паланок”, винних підвалів смт Середнє; зелених зон – Боздоського парку, інших місцин.

Незрівнянний спокій панував на лицях паломників перед самим від`їздом. Їхня вдячність за теплий прийом і сподівання на нові зустрічі стали завершальним акордом. Проте не останнім.

Разом зі слабочуючими подорожувала Ольга ПАЛОШ,

заступник голови Інформаційного відділу єпархії, журналістка

Фото автора та архідиякона Діонісія (Гангур) 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 378

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.