Без колекціонування й зі засторогою до оберегів-ікон: в Ужгороді бесідували про домашній іконостас

Поділитись...Share on Facebook
Facebook
32Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Pin on Pinterest
Pinterest
0Print this page
Print

У недільний післяполудень 30-го вересня в Ужгородському благочинні відбулася позабогослужбова зустріч духовенства з мирянами. За місяць вересень це вже була третя духовно-просвітницька бесіда священиків з вірниками.

У Свято-Миколаївськомі храмі, що неподалік Аеропорту “Ужгород” (вул. Собранецька) зібралися охочі до пізнання церковних складових, які навіть в елементарній суті, ми не завжди розуміємо.

Цього разу темою зібрання стало питання: «Як повинен виглядати домашній іконостас?»

На перший погляд, подібне запитання може виникнути хіба що в неофіта, тобто людини, котра тільки-но прийшла до церкви. Однак це зовсім не так.

У своїх виступах священнослужителі розкрили тематику через призму сьогодення та різновидних новацій, до яких православному християнину варто бути осторонь.

“У сучасності виникло змішування язичницьких і православних культур щодо різного роду оберегів чи то амулетів, на які прилаштовується ікона зі зображенням Спасителя, Божої Матері чи святих – наприклад, віник, підкова. Це дуже неправильно і цього потрібно уникати, не купляючи або не приймаючи в дарунок.  Ікони мають мету нашого духовного окормлення, а  язичницькі традиції не мають нічого спільного з православним вшанування ікон. Нас спасає сила й благодать Божа, а не якісь матеріальні обереги”, – наголосив архімандрит Миколай Шестак, намісник Свято-Стрітенського чоловічого монастиря, що на Ужгородщині.   

“Багато хто має звичку назбирувати ікони, тим самим роблячи, так би мовити, колекцію з них. Уже з часом людина починає розмірковувати: що з ними робити? Думка про те, що обставившись іконами можна бути спасенним – помилкова. В першу чергу, повинна бути щира молитва, яка возноситься до Господа, Богоматері з вірою, надією й любов’ю.  Своїм прикладом життям ми навчаємо власних дітей і маємо турбуватися за правильне формування домашньої Церкви”, – зауважив протоієрей Іоанн Моланич, настоятель Свято-Преображенського храму м. Ужгорода.

Надзвичайно жваву бесіду духовних отців доповнили доречні запитання від присутніх вірян та їхні цікаві історії з життя.

Наприкінці зустрічі настоятель храму протоієрей Михаїл Шандра подякував о. Миколаю та о. Іоанну за душекорисні настанови людям і побажав мирянам поповнювати духовну скарбничку знань без гордині.

***

Наступна найближча позабогослужбова зустріч відбудеться вже за тиждень – 7 жовтня, о 17.00, в храмі Різдва Івана Хрестителя (мікрорайон Радванка/настоятель: протоієрей Петро Ярема). Тема: «Розлучення: причини і наслідки». Лектори: архімандрит Марк (Куштан), протоієрей Віталій Апшай.

 

Фото: Ольга ПАЛОШ

 

 

 

 

 

Переглядів: 319
Поділитись...Share on Facebook
Facebook
32Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Pin on Pinterest
Pinterest
0Print this page
Print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.