У Домбокському монастирі молитовно вшанували день перенесення ікони «Скоропослушниці» на Закарпаття

13 липня, в п’ятницю 7-го тижня після П’ятидесятниці, в день Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів, з нагоди дня перенесення ікони Божої Матері «Скоропослушниці» на Закарпаття керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Свято-Успенському жіночому монастирі села Домбоки, що на Мукачівщині.

Ще з 2015 року історичний літопис жіночої чернечої обителі був значно поповнений. З благословення владики Феодора в цей день вшановується перенесення чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»  із Єрусалиму на Закарпаття.

При вході в обитель архіпастиря зустрічала настоятельниця – ігуменя Катерина (Іванчо) з сестрами.

До монастиря цього дня прибули тисячі паломників з Ужгорода, Мукачева та прилеглих сіл. Крім того з Ужгорода до обителі прибув Хресний хід.

Під час Божественної Літургії Його Високопреосвященству співслужили  священнослужителі єпархії.

За богослужінням перед чудотворним образом Цариці Небесної підносилась сугуба молитва за мир на Українській Землі.

Під час літургії архіпастир звершив дияконську хіротонію випускника ОДС Павла Шафар, та ієрейську хіротонію насельника Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ієродиякона Нектарія (Козанчин).

Наприкінці богослужіння керуючий єпархією разом з духовенством звершив урочистий молебень до чудотворного образу.

Насамкінець, після слів проповіді владика висловив щиру подяку настоятельниці обителі ігумені Катерині (Іванчо) за труди, а духовенству та всім гостям за спільну молитву.

В кінці на всіх присутніх архіпастир закликав Боже благословення.

З історії: В далекому 1938 році з благословення Патріарха Святого Града Єрусалима – Святійшого Тимофея чудотворний образ Божої Матері «Скоропослушниця» був принесений до чернечої обителі на Закарпаття схиігуменом Серапіоном (Іваник). Ікона знаходиться тут і по сьогоднішній час.

Фото: Іван ФЕННИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.