До Ужгорода прибула чудотворна ікона Божої Матері «Страсна» з Вінниччини

У вівторок, 19 вересня, з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в місті Ужгороді в храмі на честь собору Карпатських святих (район Підлипники), відбулася зустріч чудотворної  ікони Божої Матері «Страсна», яка є святинею храму села Отченашівка, що на Вінниччині.

Ще 1903 року ікона була спеціально написаною на Святій Горі Афон для віруючого народу села Отченашівки.

Участь у зустрічі святині на чолі з керуючим єпархією взяли священнослужителі єпархії, зокрема Ужгородського міського благочиння. А також представники влади, зокрема міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Зустрівши ікону, архієрей із духовенством і народом звершили молебень і моління до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом “Страсна”.

Після цього владика Феодор звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

– Нині в Богоспасаємий град Ужгород завітала ікона Божої Матері, йменуєма «Страсна». Зображення лику Божої Матері на цій іконі є незмінно з умиленням і чітко вираженим материнським ходатайством за весь рід людський. Кожний із нас підходячи до цієї чудотворної ікони, проситиме від Богородиці те, що має в своєму серці – адже кожний із нас має свої питання, душевні переживання й проблеми. Однак, не забуваймо, що перед тим як сказати «Подай, Господи» чи щось просити собі у Матері Божої, ми маємо поблагодарити за всі ті благодіяння, якими сповна наділені! Просимо і благаємо Царицю Небесну про мир в нашій Українській державі, щоб Господь Її ж пречистими молитвами благословив мирними небом і землею Схід рідної України, – серед іншого зазначив владика.

Далі усі присутні, під спів богородичних пісень, з великим благоговінням вклонялися до чудотворного образу Божої Матері.

Нагадаємо, ікона перебуватиме в храмі на честь собору Карпатських святих, що по вулиці Ротмана, 22, до наступного вівторка, 26 вересня, включно. Приложитися до святині можна щоденно з 8 ранку до 19-ої години вечора. За цей період перед шанованою іконою священнослужителі єпархії правитимуть молебні з акафістами (контактний телефон: 066-857-83-34, настоятель храму, протоієрей Петро ГРИГА).

Історія ікони Божої Матері «Страсна» с. Отченашівка: Ікона Божої Матері «Страсна» написана по проханню  дружини відомого дворянина П.М. Балашева для храму села Отченашівка, що на Вінниччині на Святій Горі Афон у Свято-Пантелеімоновському монастирі. На зворотній стороні ікони є титульний напис, який свідчить, що ікона написана в 1903 році спеціально для села Отченашівки, в сільський храм, для віруючого народу: «Икона сия писана и освящена на святой горе Афонской в русском святого Великомученика и Целителя Пантелеймона монастыре от коего и послана для церкви села Отченашовка в благословение Христолюбивым жителям в благодатную помощь, покров и заступление всем с верою и любовию прибегающим к Всеблагой Владычице мира и умильно молящимся к Ней пред пречистым Ея образом».

Коли робота по написанню ікони Богородиці була виконана, староста храму з супроводжуючими його людьми відправився на Афон та доставив святий образ у Свято-Покровський храм с. Отченашівка. Образ Богоматері був у цьому храмі, по свідченню людей, до Жовтневої революції 1917 року.

Роки безбожної, атеїстичної, богоборчеської влади оставили відпечаток і на історії храму с. Отченашівка. Коли закривався храм і з нього виносили всі святині, було винесено також і ікону Божої Матері «Страсна». Ікона чудом вціліла і збереглася на горищі будинку чтеця Свято-Покровського храму – Івана Васильовича.

Під час Великої Вітчизняної війни храм відкрили і ікона зайняла своє почесне місце у церкві, але знову ж, на превеликий жаль, не надовго, так як після визволення радянськими військами Вінниччини від німців храм повторно закрили. Ікону і всі святині, що знаходилися в храмі погрузили на віз і вивезли в Свято-Різдва Богородиці Степанівську Церкву.

У 1990 році Свято-Покровський храм був знову відкритий. Церкві вернули всі її святині в тому числі і ікону Божої Матері «Страсна».

Відкриття церкви було великою радістю для віруючого народу, так як знову появилась можливість приходити до храму, брати участь у богослужінні і молитовно звертатися до Божої Матері. Перед образом Богоматері постійно звершувалися молебні, акафісти та гарячі молитви віруючих людей. Через деякий час ікона стала мироточити. Пресвята Богородиця не залишила без втіхи всіх, хто до Неї приходив. Віруючий народ звертався до Божої Матері за допомогою про зцілення хвороб, вирішення важких життєвих питань і отримував благодатну допомогу. Донині образ Богородиці «Страсна» свято шанується, і Божа Матір допомагає всім, хто з вірою і надією приходить до Неї і звертається зі своїми потребами.

Фото: Іван ФЕННИЧ

 

 

Переглядів: 22

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*