УКРАЇНА-РУМУНІЯ. Мукачівську єпархію представлено на міжнародному симпозіумі в Румунії (+ПРОГРАМА)

26-27 лютого 2016 року в м. Сату Маре (Румунія) проходив VII-й Міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність».

Організаторами наукового форуму виступили: Союз українців Румунії, Сатумарська повітова організація СУР, Повітовий музей в Сату Маре, Ужгородський національний університет, Західний університет «Васіле Голдіш» (Арад), Національний лісотехнічний університет (Львів), Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (Чернівці).

В роботі наукового заходу взяло участь 70 дослідників, що представили доповіді на різні теми. Протягом двох днів роботи форуму вчені з різних наукових уставом мали змову подискутувати, поділитися думками в різних напрямках історичної науки, політології, історіографії, етнографії, антропології і т.д.

На міжнародному форумі була представлена і Мукачівська православна єпархія. Участь в міжнародному науковому зібранні взяв і директор Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна), голова Єпархіального історико-архівного відділу Мукачівської єпархії, кандидат історичних наук, доцент Юрій Данилець.

Останній представив на обговорення тему – «Православний рух на Закарпатті на поч. ХХ ст. (на матеріалах румунського походження)». Доповідь була побудована на нововиявлених дослідником документах у фондах Національного архіву Мараморошського повіту в м. Бая-Маре, проаналізованих матеріалів з румунських періодичних видань: «Cultura Creştină», «Unirea», «Cosînzeana», «Foaia Poporului».

Доповідь викликала ряд запитань та жваву дискусію. В кулуарах, директору БІНДЦ вдалося обговорити і міжнародну діяльність БІНДЦ, налагодити контакти з Союзом українців у Румунії, окремими вченими з різних університетів Румунії. Директор БІНДЦ також передав ряд видань наукового центру для бібліотек навчальних закладів та установ.

Переглядів: 32

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.